פוסטים אחרונים
Please reload

יש לך משהו בחינם? אני קונה

09/09/2012

תוכן חינמי הופך להיות הנכס הגדול של העיתונות. כלי תקשורת שרוצה להצליח צריך לתת תוכן בחינם. נשמע מוזר? מי שמוכר תוכן נסגר, במוקדם או יותר מוקדם
 

 

התוכן הולך בכיוון אחד, וגופי תקשורת שלא יבינו את זה, ימותו. זה קורה עכשיו ל"מעריב", זה קרה ל"הארץ" (שאולי התעוררו בזמן), זה קורה לערוץ 10. הכיוון ברור בכל העולם- התוכן הופך יותר ויותר להיות חינמי.
 

אם אתם מוכרים תוכן, אז החדשות הרעות הן (אם עדיין לא הבנתם) שהוא הופך להיות חופשי, אתם לא יכולים לבקש עליו יותר כסף.
 

אל תתווכחו עם הטכנולוגיה, היא תנצח. אמנים שהתעצבנו שצורבים דיסקים שלהם אולי ניצחו ניצחונות קטנים, אבל הטכנולוגיה ניצחה בענק והמוסיקה הפכה והופכת יותר ויותר להיות חופשית. את הסרטים אנחנו מורידים באתרים פיראטיים. כשאתר אחד נסגר בהוראת בית משפט, 50 אחרים נפתחים.
 

הכל אפשר למצוא באינטרנט היום. בחינם. נכון, יהיו כאלה שיצעקו שאנחנו פוגעים באמנים שמרוויחים מהדיסקים, ואולי זה נכון, אבל זו המציאות. מצד שני כל אמן שהסתכל צעד וחצי קדימה מצא דרכים לעשות כסף מהורדות לסלולר, כי האמת פשוטה- אי אפשר להילחם בטכנולוגיה, אי אפשר לשרוד עסקית אם נסמכים על תוכן.
 

הידע עובר מהר, בחינם, והיום אפשר למצוא הכל- כולל בניית פצצת אטום, בגוגל. רוצים להצליח? תחשבו איך אתם הופכים את העסק שלכם לכזה שלא בנוי על מכירת תוכן, כי הוא יהיה חינמי. תבנו את השם שלכם, את המיתוג שלכם, לכזה ששווה צפייה, קריאה, צריכה, ואז תוכלו לעשות את זה נכון.
 

גופי הטלוויזיה חייבים לחשוב על זה, גופי העיתונות חייבים לחשוב על זה, כל מי שמייצר חדשות ורוצה להרוויח כסף, צריך לחשוב על דבר אחד- איך הוא מביא את התוכן הטוב ביותר, ומצליח להפוך אותו לכסף, בלי למכור אותו. המודל ההוא, זה שעבד פעם- מכירת תוכן (בצורת עיתון, טלוויזיה, מגזינים) לא עובד, המודל העסקי משתנה. מעריב לא הבינו את זה, ערוץ 10 לא הבין את זה, וכדאי שתבינו אתם את זה- הכל הולך לכיוון אחר, אין יותר מקור ידע אחד, יש שיחה עם הצרכנים. מי שידע לשוחח איתם (לא להכתיב להם), לתת להם בחינם את התוכן שירתק אותם, למשוך אותם לשיחה עם מישהו מעניין, מישהו שמבין מה הוא עושה, מישהו שהפך למותג,  ינצח.

Please reload

יצירת קשר
  • Black Facebook Icon
  • Black Twitter Icon
  • Black Instagram Icon
  • Black YouTube Icon
  • Black LinkedIn Icon