פוסטים אחרונים
Please reload

תהיה שונה= תצליח

02/11/2012

 

למה צריך מיתוג ובידול?
 

מיתוג ובידול הם חובה. פשוט כך. מי שלא יהיה מבודל מהאחרים, יהיה כמו כולם. ואם אתה כמו כולם? איזו סיבה יש לי לקנות דווקא ממך ולא מהחנות לידך? איזו סיבה יש לי לשכור אותך ולא מישהו זול יותר ממך? חברות, עסקים, אנשים, חייבים היום מיתוג ובידול. אחרת תהיו כמו כולם. אפורים ומשעממים, לא בולטים. מי רוצה היום משהו משעמם, מישהו שאין לו ערך מוסף?
 

בעיניי זה פשוט, ואני חוזר על זה בכל ההרצאות שלי: העולם השתנה, הכלכלה השתנתה, ומי שחושב שונה הוא זה שמצליח. זה לא העולם בו אנשים נכנסים למקום עבודה, והוא מנהל להם את הקריירה במשך 40 שנה. זה לא עולם שעובד בתבניות (כפי שלימדה אותנו המהפכה התעשייתית לחשוב ולעבוד- על פי תבניות ובצורה מרובעת).
 

זה עולם של יזמות, של להיות שונה.
 

לפני 10 שנים אף אחד לא היה חושב על טלפון בלי מקשים. אפל ייצרה כאלה, היתה שונה (גם הסלוגן שלהם הוא think different), והיא לא סתם ניצבת במקום הראשון במכירה של סלולריים.

 

בארה"ב יש חברה שנקראת little mismatched. במשך שנים הם מכרו בגדים לילדים, עד שיום אחד הם החליטו לחשוב שונה ולהיות שונים. אין אצלם יותר מכירה של זוגות גרביים, הגרביים נמכרות בשלשות (לא 3 זוגות, אלא שלוש גרביים) ולא תואמות זו לזו. רעיון דפוק? לא! רעיון שונה, אחר. אתם אולי לא הייתם קונים, אבל הבידול של little mismatched מכל השאר.
 

וזה הצליח- רווח של 40 מליון דולר בשנה האחרונה, יצירת קו שלם של מוצרים לא תואמים (כפפות לילדות, חולצות עם שרוולים לא תואמים, כפכפים…) היו התוצאה של מיתוג, בידול וחשיבה מחוץ לקופסא.

 

איפה השונות, המיתוג, הבידול שלכם?

Please reload

יצירת קשר
  • Black Facebook Icon
  • Black Twitter Icon
  • Black Instagram Icon
  • Black YouTube Icon
  • Black LinkedIn Icon