פוסטים אחרונים
Please reload

מדריך לתיחזוק עסק קטן באינטרנט

11/01/2013

 

עסקים קטנים נתקלים בבעיה הזאת לא מעט- אין הרבה תקציב, ובטח אין אותו כדי להחזיק חברה שתנהל עבור העסק שלך תוכן, עמוד פייסבוק, אתר, בלוג…כשכל רגע צצה פלטפורמה חדשה של מדיה חברתית, ואתם שואלים את עצמכם האם גם שם אתם צריכים להיות, מה נכון לכם יותר- אתר או פייסבוק, אולי גם וגם 

 

הנה נקודות קצרות שיעזרו לכם בתחילת הדרך:

 

1. אתר – אתר משלך הוא המקום האמין והבטוח ביותר שיכול להיות  לך. חברות שנותנות לך פלטפורמה חינמית (פייסבוק, גוגל פלוס, יוטיוב ואחרות), יכולות לשנות את הפלטפורמה שלהן בלי לבקש ממך רשות. זה קרה עם פייסבוק כשהיא שינתה את עמודי ה-welcome שלה, (בעבר היה אפשר לכפות על גולשים להגיע לעמוד הפייסבוק העסקי דרך עמוד שער שהיה ממותג ומעוצב לכל חברה וחברה באופן שונה. יום אחד פייסבוק החליטה שהיא מעיפה את האופציה הזו, לא שאלה אף אחד וביצעה). פייסבוק ממשיכה לשנות ולחדש כל הזמן.

 

כשאתה בונה אתר משלך, בנוי על פי המיתוג שלך, כזה שאתה שולט בו ויודע שהשינויים תלויים בך, אתה יודע שאתה הוא הבוס ולא מרק צוקרברג. בנה אתר איכותי, עם תוכן טוב וגרפיקה טובה, זו השקעה חד פעמית, אפשר גם למצוא מקומות לא יקרים.

 

2. תוכן טוב וקבוע- תכתבו תוכן באופן קבוע ותכניסו לאתר שלכם. המלצה שלי היא שחלק מהאתר יהיה בנוי  כבלוג או כמדור טיפים, והתוכן ייכתב בו על ידכם באופן קבוע, ובצורה שמילות המפתח שחשובות לכם ישולבו בצורה נכונה במאמרים שלכם. תנו עצות חינם דרך התוכן, שתפו את הידע שלכם ופתחו תדמית של מומחים בנושא.

 

3. עמוד פייסבוק עסקי- בחרו בפלטפורמה שנוחה לכם, אבל זכרו בישראל פייסבוק שולט.

 

אתם יכולים לעשות את זה לבד. תוכן רלוונטי, תמונה טובה, תיחזוק קבוע, הפצת התוכן בעמוד+לינק לבלוג או למאמר רלוונטי באתר שלכם יעשו עבודה טובה. תמונות טובות, שיתוף עם חברים, מענה לשאלות של אנשים, ומעקב קבוע ושוטף, תוך הפניה קבועה של לינקים למאמרים שלכם (אלה שכתבתם בסעיף מספר 2) הם החומר הדרוש ליצירת עמוד בעל תוכן רלוונטי.

 

4 פרסום אינטרנטי- גוגל או פייסבוק או שניהם. היתרון- זה תלוי בתקציב שלכם, במה שאתם רוצים לפרסם  ואפשר להפנות אותו במדויק לקהלי היעד שלכם. החיסרון- תצטרכו לשבת קצת וללמוד איך עושים את זה נכון.

 

התקציב של כל מה שכתבתי הוא לא גבוה, חלקו חד פעמי (בניית אתר) וחלקו תלוי רק בכם. תוכן טוב, תיחזוק תוכן ומענה לשאלות תלוי רק בהשקעה והמחויבות שלכם לעסק שלכם.

 

בהצלחה.

Please reload

יצירת קשר
  • Black Facebook Icon
  • Black Twitter Icon
  • Black Instagram Icon
  • Black YouTube Icon
  • Black LinkedIn Icon