פוסטים אחרונים
Please reload

נתניהו לא עונה על שאלת ה"למה?"

22/02/2013

 

חברות שעונות על שאלת ה"למה", השאלה הפשוטה- "למה לקנות את המוצר שלך", מנצחות. פוליטיקאים שלא מגיעים עם התשובה לשאלה הזו, לא ייבחרו.
 

חברות וארגונים שמביאים איתם חזון מסוים, או במילים פחות גבוהות, עונים על השאלה "למה שאקנה דווקא מכם" מנצחות את היריבות שלהן, (התשובה "כי אנחנו מוכרים משהו טוב" היא תשובה שגויה. כולם מוכרים משהו טוב, אחרת הם היו סוגרים את העסק). אפל היא הדוגמא הטובה ביותר. אנשים קונים מאפל כי אפל "חושבים אחרת". אפל תמיד אומרים שהם חושבים אחרת, ולכן הם גם מייצרים מספר מוצרים שאומרים "אנחנו חושבים אחרת", ולא רק מחשבים ומצליחים למכור את אותם מוצרים, גם אם הם לא מחשבים. אף אחד לא מעלה בדעתו שחברת IBM תייצר טלפון סלולרי. אז למה אפל כן? כי לכל מוצר של אפל יש את ה"למה", שהוא ליבת החברה הזו.
 

זה נכון גם לפוליטיקה. מי שהצליח ענה על שאלת ה"למה" – "למה שאבחר בך". יאיר לפיד דיבר על תקווה למקום שוויוני יותר. התשובה שלו לשאלת ה"למה" היא "כי אני רוצה מדינה שוויונית יותר"- וזה יבוא לידי ביטוי בחלוקת הכסף, בחינוך, בצבא…
 

 

נפתלי בנט אמר "אח שלי", ודיבר על ערבות הדדית, זו היתה התשובה שלו.

והשאר? השמאל אמרו "רק לא ביבי", ביבי שתק ולא אמר כלום, והרוב איבדו מכוחם.
 

 

ומה קורה היום? הסקר האחרון שמלמד על אבדן הכוח של בנימין נתניהו ולעומת זאת על הקפיצה של יאיר לפיד והעלייה של נפתלי בנט, מראה שמי שלא מבין שהעניין הוא החזון או התשובה לשאלה "למה שאבחר דווקא בך" היא מה שתקבע.
 

נתניהו מאבד בוחרים כי הם לא מבינים למה להצביע לו, בודאי אם הם רואים אותו מתעקש על החרדים גם תמורת השארת לפיד ובנט בחוץ. הוא לא מסביר להם למה כן להצביע לו (אירן וסוריה זה לא מספיק. היומיום מוצף מיסים, תשלומים, מורה על 40 ילדים בכל כיתה).
 

לפיד צובר עוד קולות, כי אלה שכבר לא יצביעו לנתניהו, מבינים שמה שלפיד אומר זה "מדינה שוויונית יותר, לא עוד רק מגזר אחד נושא בנטל ומקבל פחות".
 

 

לפיד עונה על השאלה למה לבחור בו. נתניהו לא עושה זאת.

שאלת ה"למה" היא השאלה הקובעת.

מי שמצליח להתחיל ממנה, מנצח.

זה נכון בעסקים, זה נכון גם בפוליטיקה.

Please reload

יצירת קשר
  • Black Facebook Icon
  • Black Twitter Icon
  • Black Instagram Icon
  • Black YouTube Icon
  • Black LinkedIn Icon