פוסטים אחרונים
Please reload

המשבר של סופרגז

19/01/2014

 

הנה המשבר התקשורתי שיעסיק אותנו בימים הקרובים- איך חברת סופרגז, לא הצליחה במשך חמש שנים לתקן, לאתר ולמנוע את תקלת הגז שגרמה בסופו של דבר לאסון בו נהרגו זוג הורים ובנם התינוק בירושלים. סופרגז תיאבק על הישרדותה, לא פחות מכך.
 

מי ששם לב להתנהלות של סופרגז, מבחין בניואנסים הדקים: תשומת הלב של התקשורת מופנית בשלב הראשון בעיקר לטכנאי, לא לחברה שמעסיקה אותו.
 

בתגובת סופרגז נאמר כי ברגע שהיא קיבלה הודעה מהשכנים על ריח של גז, הוזעק טכנאי למקום, בדק, ו״על פי דברי הטכנאי הוא סגר את ברזי הגז״. החברה מפנה את האצבע אל הטכנאי (״על פי דברי הטכנאי״), ומציינת כי תשתף פעולה עם כל הגורמים כדי למצות את החקירה. מקורות במשטרה כבר מספרים שהטכנאי אמנם סגר את ברזי הגז בדירה אבל לא בכל קומפלקס המגורים. כרגע ההתמקדות היא בטכנאי (שגם נעצר).
 

השלב הבא איתו תתמודד סופרגז תדמיתית, יהיה מורכב יותר ותהיה בו בדיקה מעמיקה ושאלות קשות  יותר- הרי חלק מהשכנים במקום בו אירע הפיצוץ, טענו כי חמש שנים הם מתלוננים על ריח של גז, ומכאן השאלות שיגיעו יהיו  לא פשוטות:
 

״איך חמש שנים לא איתרתם את התקלה?לא ייתכן שרק טכנאי אחד היה בבניין הזה במשך חמש שנים, אולי זהו כשל מערכתי כולל במערך בדיקות התקלות והתלונות? האם הטכנאים שהיו שם עברו ריענונים?האם יש לכם נוהל לתלונות חוזרות באותו מקום? האם יש בקרה על הטכנאים?״
 

 סופרגז צריכה להיערך למשבר לא פשוט- יתכן שלקוחות יעזבו אותה אם תיווצר מראית עין של רשלנות או כשל מערכתי של כל החברה. מעטות החברות שנערכות למשברים תדמיתיים שכאלה.
 

בכל חברה שהיא, בעיקר חברות מזון, תרופות, תוספי תזונה, חברות שעוסקות בבניין, שירותים (כמו גז), וגם בחברות שמספקות מוצרי אלקטרוניקה וחשמל, יש פוטנציאל הרסני למשבר, ומשברים כאלה יכולים לחסל חברות.
 

התנהלות נכונה, הכרות עם מצבי משבר, תרגול מצבי משבר ובעיקר הכנה- יכולים לצפות את המשבר הבא, להכין את החברה שלך אליו, ובעיקר- למנוע אותו.
 

ועוד עניין קטן- כניסה לאתר של סופרגז לא מספרת כלום על האסון- אין הבעת צער, לקיחת אחריות או רמז למה שאירע. מספרים שם על השירות, תו התקן, ועל כך שסופרגז מחזיקה בתקן בטיחות, עם המלצה על מחמם מים בשקל ליום. קצת רגישות ביום כזה לא מזיקה לאף אחד.

Please reload

יצירת קשר
  • Black Facebook Icon
  • Black Twitter Icon
  • Black Instagram Icon
  • Black YouTube Icon
  • Black LinkedIn Icon